Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ратич І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гунчак А. В. 
Вікові та видові особливості деяких елементів неферментативної системи антиоксидантного захисту в птахів і способи їх корекції у ранньому постнатальному онтогенезі / А. В. Гунчак, Л. В. Андреєва, І. Б. Ратич, У. А. Мартинюк // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 133-138. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено вікові та видові зміни вмісту вітамінів E, A та каротиноїдів у печінці гусенят та індичат, а також вплив вітамінів E і C на вміст жиророзчинних біоантиоксидантів (вітамінів E, A та каротиноїдів) у печінці пташенят, прирости маси тіла та збереженість поголів'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: П684-272.51 + П683-272.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ратич І. Б. 
Вплив складу раціону для японських перепелів на ліпідний та жирнокислотний склад тканин і жовтка яєць / І. Б. Ратич, В. О. Кисців // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 101-106. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено дані про вплив різного складу раціону для японських перепілок на ліпідний та жирнокислотний склад плазми крові, печінки та жовтка яєць.


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-455.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пасічна Ю. Я. 
Вплив збагаченого ліпідами сорбенту на активність ферментів слизової оболонки дванадцятипалої кишки курей-несучок / Ю. Я. Пасічна, А. В. Гунчак, І. Б. Ратич, Б. Я. Кирилів // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 1/2. - С. 87-91. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.29 + П682-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Кисців В. О. 
Вплив рівня жиру і вітаміну E у кукурудзяно-бобовому раціоні на жирнокислотний склад ліпідів тканин і жовтка яєць японських перепелів / В. О. Кисців, І. Б. Ратич // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 1/2. - С. 101-106. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Одержано дані про вплив різного рівня соняшникової олії та вітаміну E у кукурудзяно-бобовому раціоні для японських перепелів у період їх яйцекладки на жирнокислотний склад ліпідів плазми крові, печінки і жовтка яєць та вміст продуктів перекисного окиснення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-272.513 + П686.3-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сірко Я. М. 
Показники антиоксидантного та вітамінного статусу курей-несучок за різної кількості йоду та сірки в їх раціоні / Я. М. Сірко, Л. В. Андреєва, І. Б. Ратич, А. В. Гунчак, Б. Я. Кирилів // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 147-151. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлено результати визначення вмісту гідроперекисів ліпідів, малонового діальдегіду, відновленого глутатіону, вітамінів A, E, каротиноїдів, активності каталази і глутатіонпероксидази у крові, печінці та жовтку яєць курей-несучок за шестикратного збільшення кількості йоду в їх раціоні. Дослід проведено на 3-х групах курей-несучок, яким згодовували стандартний комбікорм, в цьому випадку одна група була контрольною, а курям першої дослідної групи вводили шестикратні домішки йоду до раціону, а другої - ті самі домішки з додаванням 0,2 % сульфату натрію. Встановлено, що у крові курей-несучок у випадку збільшення в їх раціоні кількості йоду у 6 разів та підвищення рівня йоду у 6 разів з одночасним додаванням сульфату натрію зростає активність глутатіонпероксидази, а в жовтку яєць - вміст малонового діальдегіду та гідроперекисів ліпідів. Підвищення кількості йоду в раціоні курей-несучок у 6 разів і в 6 разів з домішкою до корму сульфату натрію сприяло зростанню несучості курей, відповідно, на 6,71 і 5,80 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Влізло В. В. 
Історія Інституту біології тварин НААН України (1960 - 2010) / В. В. Влізло, Р. С. Федорук, І. Б. Ратич, Р. Я. Іскра, В. І. Гнатів; Ін-т біології тварин НААН України. - Л., 2010. - 324 c. - укp.

Описано історію створення та розвитку Українського НДІ фізіології та біохімії сільськогосподарських тварин, розкрито особливості його реорганізації в Інститут біології тварин НААН України. Наведено інформацію про структурну організацію, основні напрями та найвагоміші результати наукових досліджень Інституту. Висвітлено роль фундаторів, керівників і науковців Інституту в різні періоди його розвитку. Увагу приділено проблемам підготовки кандидатів і докторів наук, формуванню наукових шкіл, що започаткував відомий біохімік, засновник Інституту, член-кореспондент АН УРСР, академік С. З. Гжицький. Наведено бібліографічні описи основних наукових публікацій співробітників Інституту.

Описана история создания и развития Украинского НДИ физиологии и биохимии сельскохозяйственных животных, раскрыты особенности его реорганизации в Институт биологии животных НААН Украины. Дана информация о структурной организации, основных направлениях и наиболее весомых результатах научных исследований Института. Освещена роль основоположников, руководителей и ученых Института в разные периоды его развития. Уделено внимание проблемам подготовки кандидатов и докторов наук, формированию научных школ, учрежденных известным биохимиком, основателем Института, членом-корреспондентом АН УССР, академиком С. З. Гжицким. Даны библиографические описания основных научных публикаций сотрудников Института.


Індекс рубрикатора НБУВ: П5 е(4УКР)л22 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА733604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ратич І. Б. 
Динаміка змін показників білкового і вуглеводного обмінів у жовтку курячих яєць протягом їх інкубації / І. Б. Ратич, Б. Б. Лісна // Біологія тварин. - 2005. - 7, № 1/2. - С. 122-126. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено дані про зміни вмісту розчинних білків, амінного азоту, активності амінотрансфераз, протеїназ та кількості глікогену, глюкози і піровиноградної кислоти в жовтку яєць і залишковому жовтку 15- та 19-добових ембріонів і виведених курчат.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-205

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мартинюк У. А. 
Формування системи антиоксидантного захисту у процесі оогенезу та ембріогенезу гусей / У. А. Мартинюк, І. Б. Ратич // Біологія тварин. - 2005. - 7, № 1/2. - С. 98-102. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вивчено специфіку формування ферментативної системи антиоксидантного захисту та інтенсивність процесів пероксидації ліпідів у ооцитах, жовтку яєць та у залишковому жовтку разом із жовтковим мішком у 26-добових ембріонів та добових гусенят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гунчак А. В. 
Роль вітаміну E в живленні птиці / А. В. Гунчак, І. Б. Ратич, Л. В. Андреєва, Я. М. Сірко, Г. М. Стояновська // Біологія тварин. - 2007. - 9, № 1/2. - С. 70-82. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.

Узагальнено дані літератури про роль вітаміну E в регуляції обміну речовин і фізіологічних функцій у птиці та її продуктивність. Наведено оптимальні норми добавок вітаміну E в раціони птиці, а також дані про патогенез захворювань птиці, зумовлених дефіцитом вітаміну E.


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-451.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мартинюк У. А. 
Вікові, видові та органо-тканинні особливості процесів перекисного окиснення ліпідів у птахів у ранньому постнатальному періоді / У. А. Мартинюк, І. Б. Ратич // Біологія тварин. - 2006. - 8, № 1/2. - С. 135-139. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено видову, вікову та органо-тканинну специфіку процесів перекисного окиснення ліпідів у добових, 20- і 60-добових гусенят та індичат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*723.4 + П68-272.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кисців В. О. 
Ліпідний склад жовтка яєць, плазми крові та печінки японських перепілок при додаванні соняшникової олії та вітаміну E до їх раціону / В. О. Кисців, І. Б. Ратич // Біологія тварин. - 2006. - 8, № 1/2. - С. 181-185. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено дані про вплив соняшникової олії у разі додавання її до раціону японських перепілок окремо та разом із вітаміном E у період яйцекладки на загальний вміст ліпідів і співвідношення окремих класів у жовтку яєць, плазмі крові і печінці та їх несучість.


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-272.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сірко Я. М. 
Стан антиоксидантної системи та вміст вітамінів A і E в організмі курей-несучок при додаванні до раціону сорбенту, збагаченого ліпідами / Я. М. Сірко, Л. В. Андреєва, А. В. Гунчак, І. Б. Ратич, Н. П. Олексюк // Біологія тварин. - 2008. - 10, № 1/2. - С. 211-215. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено дані про вміст продуктів ПОЛ, активність антиоксидантних ферментів і концентрацію вітамінів A і E у печінці та жовтку яєць курей-несучок у разі додавання сорбенту, збагаченого соняшниковою олією, до складу комбікорму. Встановлено підвищення яєчної продуктивності у курей-несучок у разі додавання до їх раціону 3 % сорбенту, збагаченого олією, у порівнянні з курами, яким згодовували 1 % соняшникової олії. Виявлено зниження вмісту продуктів ПОЛ - гідроперекисів ліпідів і малонового діальдегіду - у жовтку яєць і печінці курей-несучок у разі додавання до раціону сорбенту, збагаченого олією. У разі додавання до комбікорму, який згодовували курям-несучкам, 3 % сорбенту, збагаченого ліпідами, підвищується міцність яєчної шкаралупи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-272.5 + П682-451.89

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гунчак А. В. 
Видові особливості ліпідного складу та вмісту продуктів перекисного окиснення ліпідів у тканинах печінки і жовтків яєць індиків та гусей / А. В. Гунчак, В. О. Кисців, І. Б. Ратич // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 1. - С. 71-75. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У результаті дослідження видових особливостей ліпідного обміну в індиків та гусей встановлено, що концентрація загальних ліпідів печінки індиків є вищою у 1,9 разу, ніж у гусей, а у жовтку яєць - приблизно однаковою. У складі загальних ліпідів печінки індиків був більшим як відносний, так і абсолютний вміст моно- і диацилгліцеролів, вільного холестеролу і абсолютний вміст фосфоліпідів, неетерифікованих жирних кислот та триацилгліцеролів, ніж у гусей. У жовтках індичих яєць, у порівнянні з гусячими, вищий рівень вільного холестеролу, триацилгліцеролів, ефірів холестеролу і менший - фосфоліпідів та моно- і диацилгліцеролів. Дослідження вмісту продуктів перекисного окиснення ліпідів показало, що в печінці індиків перевищував рівень гідроперекисів ліпідів та ТБК-активних речовин, а у жовтках яєць - лише рівень ТБК-активних продуктів, у порівнянні з гусьми.


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-272.513 + П68-213.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Макар І. А. 
Учитель і вчений (до 110-річниці від дня народження професора Гжицького Степана Зеноновича) / І. А. Макар, І. І. Розгоні, І. Б. Ратич // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 2. - С. 29-33. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П8 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Гунчак А. В. 
Морфогістологічна структура щитоподібної залози і печінки перепілок та курей-несучок за різного рівня йоду у їх раціонах / А. В. Гунчак, І. Б. Ратич, Ю. Я. Федик // Біологія тварин. - 2011. - 13, № 1/2. - С. 401-409. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено вплив рівня йоду у раціонах японських перепілок і курей-несучок продуктивного періоду на морфофункціональний стан щитоподібної залози та печінки. На тлі збільшення кількості йоду у кормовій дієті птиці обох видів проведено порівняльний аналіз морфогістологічної структури щитоподібної залози та печінки, а також визначено вміст йоду у тканинах цих органів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-273.95 + П68.451.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гунчак А. В. 
Склад мікрофлори сліпих кишок та показники клітинного імунітету у курчат-бройлерів за дії фітопрепарату / А. В. Гунчак, І. Б. Ратич, М. В. Камінська // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 518-523. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу фітопрепарату з листя евкаліпту на кількісний та якісний склад мікрофлори сліпих кишок та показники клітинного імунітету курчат м'ясного напряму продуктивності кросу КОББ-500. Встановлено, що випоювання бройлерам настою з листя евкаліпту, починаючи від 10-добового віку в дозі 0,80 мл/кг маси впродовж їх вирощування, як самого, так і з додаванням аскорбінової кислоти сприяє зростанню кількості кишкової палички з підвищеною ферментативною активністю, зменшенню кількості кокових форм мікроорганізмів у вмісті сліпих кишок. В разі цього, встановлено стимулювальний вплив досліджуваного препарату на активність Т-В-клітинної ланки імунітету у курчат-бройлерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-273.905 + П855.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Карпа І. 
Формування системи антиоксидантного захисту в ооцитах курей-несучок / І. Карпа, І. Ратич // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2004. - Вип. 37. - С. 67-71. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

На підставі результатів досліджень ооцитів на різних стадіях розвитку встановлено, що найвища каталазна та глутатіонпероксидазна активності простежуються на ранній стадії розвитку ооцитів. Зафіксовано найвищу швидкість пероксидації ліпідів. Концентрація дієнових кон'югатів та гідропероксидів ліпідів протягом оогенезу зростає, а малонового діальдегіду - знижується. Вміст вітамінів А і Е в ооцитах поступово зростає до досягнення ооцитом маси понад 2- і незначно коливається у процесі їх подальшого росту.

In article data about status of enzyme and non-enzyme links of antioxidant defense system in oocytes during growing period and egg yolk are presented. Investigation of oocytes on different stages of development shown, that highest level of catalase and glutathione peroxidase activites take place at early stage of oocytes development. Highest speed of lipid peroxidation was established also at this stage of oocytes development. Content of diene conjugates and lipid hydroperoxides increased, but content of malonic dialdehyde decreased during oogenesis. Vitamins A, E content in oocytes increased gradually till oocyte mass 2 grams and not changed significantly during following growing period.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гунчак А. В. 
Депонування гормонів щитоподібної залози в яйцях птахів та їх вплив на розвиток ембріонів / А. В. Гунчак, І. Б. Ратич // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 1. - С. 36-42. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Висвітлено сучасні уявлення про можливість депонування гормонів щитоподібної залози (ЩЗ) в пташиних яйцях. Показано, що за результатами досліджень, опублікованих у науковій літературі, тиреоїдні гормони (ТГ) присутні в яйцях і локалізуються, головним чином, у жовтках. В інших дослідах взагалі не виявлено ТГ у білку курячих яєць. Водночас, доведено, що в інкубаційний період відбувається поглинання радіоактивних йодтиронінів жовтком ооцитів з судинної системи. Використання запасів материнських ТГ у процесі ембріонального розвитку птахів підтверджується зниканням гормонів із жовтка впродовж інкубації й відображає їх транспорт в ембріон. Такий механізм транспортування ТГ зумовлений тим, що ЩЗ ембріонів не виділяє гормонів у перші дні інкубаційного періоду, однак вони є необхідними у цей період, оскільки їм належить важлива роль у диференціації та дозріванні тканин ембріонів. Непрямі дослідження вказують на те, що ТГ транспортуються в ооцити, зв'язуючись за допомогою рецептор-опосередкованих процесів з ліпопротеїдами і трастиретином. ТГ, зв'язані з ліпопротеїдами жовтків, можуть поступати в ембріон з жовтка, шляхом неспецифічного ендоцитозу, або транспортуватись в ембріон спеціальним носієм. Зроблено припущення, що гормони ЩЗ можуть поступати в ооцити шляхом енергозалежного процесу з участю носіїв, або шляхом дифузії в клітини, розчиняючись у ліпідних подвійних шарах плазматичної мембрани. Рівень ТГ в яйцях, і, як наслідок, функціональна активність ЩЗ ембріонів у період прокльовування залежить від функціонального стану материнської ЩЗ. Водночас, звернуто увагу на те, що запаси ТГ у жовтку відіграють важливе значення в ранній ембріональний період розвитку птиці (наприклад, у регуляції морфогенезу мозку). Натомість для ембріонів курчат на 13,5; 14,5 та 16,5 добу інкубації головним джерелом ТГ є гормони власної ЩЗ. Показано, що ТГ відіграють важливу роль в обміні вуглеводів і жирів, прискорюють білковий синтез, стимулюють процеси росту та клітинного диференціювання ембріона.


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Малик О. Г. 
До 115-річчя від дня народження Степана Гжицького / О. Г. Малик, І. Б. Ратич, Ю. Т. Салига // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 2. - С. 110-114. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Cтаттю присвячено 115-річниці від дня народження Степана Гжицького - видатного українського біохіміка, засновника Львівської школи біохімії сільськогосподарських тварин, доктора ветеринарної медицини, доктора біологічних наук, професора, академіка Української академії сільськогосподарських наук, члена-кореспондента АН України, заслуженого діяча науки і техніки України, голови Львівського відділення Українського біохімічного товариства, члена Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка, товариства "Знання", почесного члена Об'єднання українських лікарів США і Канади.


Індекс рубрикатора НБУВ: П8 д(4УКР) + Е0*72 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кисців В. О. 
Ліпідний склад тканин курей яєчного напрямку продуктивності за різного рівня мінеральних речовин у їх раціоні / В. О. Кисців, А. В. Гунчак, І. Б. Ратич, Б. Б. Лісна, Я. М. Сірко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 4. - С. 72-76. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено вплив збільшення рівня натрію сульфату та мікроелементів (цинку, міді та марганцю) в раціоні курей-несучок на ліпідний склад тканин печінки, підшлункової залози та грудних м'язів. При цьому встановлено, що у молодняку курей під час згодовування підвищеної кількості мікроелементів збільшується вміст загальних ліпідів у тканинах печінки та підшлункової залози. В усіх досліджуваних тканинах був вищий відносний вміст фосфоліпідів. У тканинах підшлункової залози в 60-добовому віці, а у печінці і м'язах у 90-добовому зменшувався відносний вміст триацилгліцеролів. При цьому в тканинах печінки та м'язів протягом всього досліду рівень вільних жирних кислот був знижений у порівнянні з аналогами контрольної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського